ش

محصولات شرکت آذین راه شرق :

معرفی مفصل محصولات شرکت در قسمتهای دیگر بطور مفصل ذکر شده است . انواع تابلوهای :

  • اخطاری

  • انتظامی

  • راهنمای مسیر

  •  کارگاهی

  •  معابر

 از تولیدات این شرکت بوده که بالغ بر 95% از کارهـای آن در کارخانجـات این شـرکت انجـام می شود. تولیـد گاردریل و سر سپــری و ضـربه گیـر ( فاصله انداز، از محصولات جدید و نو در ایران ) و سایر متعلقات آن در شرکت انجام می شود. تهیه قطعات پلاستیکی ترافیکی از قبیل چشم گربه ای، سرعت گیر، چراغ راهنمایی و سایر موارد از خارج و یا همکاران داخلی انجام می شود


 

  تابلوهای راهنمایی و رانندگی :

تابلو ورود ممنوع-شرکت آذین راه شرق

تابلوهای راهنمایی و رانندگی در معابر شهری و جاده های برون شهری مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوتهایی از نظر نوع مواد مصرفی در این دوحالت وجود دارد . در ادامه هر جایی که این تفاوت وجود دارد ، موارد به صراحت ذکر شده و در موارد یکسان هیچ قیدی بر درون شهری و برون شهری بودن توضیحات مشاهده نمی کنید.  


 

  بدنه تابلو ، فلز :

ساختن صفحه تابلو-شرکت آذین راه شرق

برای تابلوهایی که درون شهر نصب می گردند تابلو بصورت دور دار لبه برگردان می باشد . بدنه تابلو از ورق روغنی با ضخامت 5/1 میلیمتر می باشد بمنظور استحكام بیشتر لبه های اطراف تابلو با دو خم عمود بر هم و توسط قالب فرمدهی شده است. نتیجه اینكه اطراف تابلو بصورت یکپارچه دارای فریم بوده و استحکام زیادی دارد. ضمناً تابلو فاقد لبه های برنده و تیز است. در حالتی که تابلو مصرف برون شهری دارد از حالت دور دار لبه برگردان برای آزادراهها و بزرگراهها  استفاده می شود و برای سایر راهها از ورق گالوانیزه بصورت ساده استفاده می شود . بدیهی است که استحکام تابلو بصورت ورق ساده به مراتب کمتر از حالت دوردار لبه برگردان می باشد .  

بالای صفحه


 

  بدنه تابلو ، پوشش :

 

پوشش تابلو از رنگ الکترواستاتیک بوده و رنگ مصرفی در مقابل اشعه UV   مقاوم است. قبل از پاشش رنگ مراحل چربی زدایی طی چند مرحله به شرح زیر انجام می شود:

 

1-چربیگیری

2-شستشو

3- زنگ بری

4- شستشو

5- فسفاته

6-شستشو

7- تثبیت کننده فسفاته

8- خشک کن

اقدامات فوق باعث ماندگاری و کیفیت عالی پوشش شده و مقاومت آن در قبال خوردگی خیلی زیاد است. در تابلوهای ساده برون شهری که بدنه تابلو از ورق گالوانیزه می باشد ، احتیاج به پوشش ثانوی نیست . 

بالای صفحه


 

  بدنه تابلو ، اتصالات :

پیچ و مهره و اتصالات-شرکت آذین راه شرق

اتصالات تابلو به بدنه و پایه همگی از ورق با ضخامت 3 میلیمتر بوده و با پیچ و مهره به همدیگر متصل می گردند. از نمـای جلـو و در قسمت  رویه تابلـو هیچگونـه سوراخ و اتصالی مشاهـده نمی شود. بدلیل اینکه اتصالات از قبل در پشت تابلو تعبیه شده اند ، هیچگونه آسیبی به شبرنگ نمی رساند . در تابلوهای ساده برون شهری اتصال تابلو به پایه توسط پیچ و مهره و سوراخ تعبیه شده روی تابلو انجام می شود و این نوع اتصال ضعف فنی دارد. 

بالای صفحه


 

  شبرنگ تابلو :

شبرنگ تابلو ها-شرکت آذین راه شرق
 

نوع شبرنگ مصرفی در تابلو ها بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت عدم دقت در انتخاب نوع مناسب، هزینه مصروف شده بلا اثر می باشد. شبرنگهای مصرفی این شرکت مطابق استانداردASTM D4956  و در دو رده مهندسی و لانه زنبوری بوده و میزان بازتاب هر یک وفق جداول زیر است. اصطلاحاً شبرنگ رده مهندسی دارای طول عمر 7 ساله و شبرنگ لانه زنبوری دارای طول عمر 10 ساله است. اعداد مذکور بطور آماری استخراج شده اند. آخرین نتایج تحقیقات نشان می دهد که طول عمر شبرنگ لانه زنبوری بالغ بر 20 سال می باشد. 

  

 بالای صفحه


سمبلها و نوشتار روی شبرنگ تابلو :

برای افزایش کیفیت تابلوها و برای کارهای با تیراژ بالا (بیشتر از 100 عدد) از روش چاپ برای حك نمودن تصاویر ، سمبلها و نوشتار برروی شبرنگ استفاده میشود . در این روش از مرکب مخصوصی که همخوانی با نوع شبرنگ مصرفی دارد ، استفاده می شود .  

بالای صفحه


  پایه تابلو  :

پایه تابلو-شرکت آذین راه شرق پایه تابلوهای دوردار از لوله 2 اینچ ( قطر خارجی لوله معادل 63 میلیمتر) بوده و پوشش آن از رنگ الکترواستاتیک است . در تابلوهای ساده معمولاً از پروفیل با مقطع مربع و مستطیل استفاده می شود.  ارتفاع پایه بستگی به محل نصب و نوع و تعداد تابلو منصوبه دارد .برای تابلوهای انتظامی ارتفاع معمول پایه 300 سانتیمتر است . اگر تعداد تابلوهای نصب شده بر روی یک پایه 2 تا 3 عدد باشد ، رعایت فاصله 230 سانتیمتری از کف زمین تا زیر پایینترین قسمت تابلو ضروری است تا مانع حرکت عابرین پیاده نشود .برای تابلوهای هشداری و خطر نما ارتفاع معمول پایه 120 تا 150 سانتیمتر است و باید به نحوی نصب شود که در مخروط دید مستقیم راننده قرار گیرد.

 

بالای صفحه

 Home
مدیریت و تخصص ها
محصولات
تجهیزات ترافیکی قابل ارایه
گاردریل
مقالات ارایه شده
مشتریان
گالری عکس
تیم طراحی وب سایت